Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_02
  • Slajd_03
  • slajd_05
  • slajd_06
  • slajd_04
  • Slajd_01
Reklama

Z 3,4 promilami na czterech kółkach

Email Drukuj

Wczoraj  o 6.00 policjanci z cieszyńskiej drogówki zakończyli 24-godzinną akcję ”Alkohol i Narkotyki”. Działania te miały na celu uniemożliwienie jazdy wszystkim tym, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policjanci zatrzymali 5 kierujących, którzy prowadzili pojazdy na "podwójnym gazie"...

Działania ”Alkohol i Narkotyki” prowadzone są cyklicznie na terenie całego województwa śląskiego. Tak było i tym razem. Już przedwczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci z drogówki wraz z funkcjonariuszami z 5 komisariatów prowadzili wzmożone kontrole kierujących pojazdami.
Policyjne patrole przez całą dobę kontrolowały stan trzeźwości jednocześnie w kilku miejscach naszego powiatu. W działaniach wykorzystane zostały znajdujące się na wyposażeniu policji różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie. Przebadano ponad 800 kierujących, z których trzech kierowało w stanie nietrzeźwości, a dwóch po użyciu alkoholu. Przedwczoraj o 20.00 na ulicy Asnyka w Zebrzydowicach patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę opla. Badanie trzeźwości 49-letniego mieszkańca Zebrzydowic dało wynik ponad 1,6 promila alkoholu. Dwie godziny później w Skoczowie na ulicy Bielskiej funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 51-latek kierujący daewoo miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wczoraj po 2.00 w nocy dyżurny Komisariatu Policji w Strumieniu otrzymał zgłoszenie o kolizji na ulicy Pszczyńskiej. Kierowca opla astry zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka golfem, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Sprawca został zatrzymany na ulicy Podwale w Strumieniu. 32-letni mieszkaniec Zaborza miał niespełna 3,4 promila alkoholu w organizmie. Pozostali kierowcy, którzy znajdowali się w stanie po użyciu alkoholu zostali zatrzymani w Zabłociu i Wiśle. Policjanci przebadali też kilku kierujących na obecność narkotyków w organizmie, wszystkie testy dały wynik negatywny.

Aby wyeliminować takich nieodpowiedzialnych i niebezpiecznych uczestników ruchu, śląska drogówka zapowiada podobne akcje w przyszłości.

Źródło: www.cieszyn.slaska.policja.gov.pl

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk