Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_06
  • slajd_05
  • Slajd_03
  • Slajd_01
  • Slajd_02
  • slajd_04
Reklama

Trwają prace przy budowie parkingu w Drogomyślu

Email Drukuj

Przy cmentarzu komunalnym na  w Drogomyślu powstaje parking. Miejsce postoju znajdą tam 23 samochody, jedno miejsce zostanie przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Na tę inwestycję w Drogomyślu czekano od dawna...

Miejsce, gdzie zwyczajowo zatrzymywały się samochody przy ul. Klonowej po realizacji inwestycji stanie się wybrukowanym parkingiem. Zmniejszy się również liczba samochodów zatrzymujących się na drodze, która w tej okolicy jest wąska. – W okolicy ul. Klonowej często zatrzymują się samochody. Ludzie przyjeżdżają tu odwiedzić groby bliskich, niedaleko stąd też do kościoła. Przez wiele lat potrzebę budowy parkingu w tej okolicy zgłaszali radni z sołectwa Drogomyśl i mieszkańcy. Mam nadzieję, że po realizacji tej inwestycji, kierowcy będą zadowoleni z miejsc parkingowych, poprawi się również bezpieczeństwo w tamtej okolicy – mówi Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.
W ramach inwestycji prócz parkingu wykonana zostanie również droga manewrowa o szerokości 5 metrów z wjazdem od strony ul. Klonowej i wyjazdem na ul. Spokojną. W ramach zadania wykonane zostanie również odwodnienie drogi.
Gmina Strumień złożyła na ten cel wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z Programu Odnowy i Rozwoju Wsi.

źródło: www.strumien.pl

 


Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk