Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_06
  • slajd_04
  • Slajd_01
  • Slajd_02
  • slajd_05
  • Slajd_03
Reklama

Lutnia - Francja

Email Drukuj

 

 

 

Prezentujemy relację chóru Lutnia z ośmiodniowej trasy koncertowej w środkowej Francji...

 

Za nami zakończona ogromnym sukcesem ośmiodniowa trasa koncertowa po miejscowościach środkowej Francji i Lazurowego Wybrzeża. Daliśmy sześć godzinnych koncertów i całe mnóstwo spontanicznych występów. Francuscy gospodarze przecierali oczy ze zdumienia, widząc instalowany w kilka minut przez chórzystów własny sprzęt nagłośnieniowy, rozmieszczone bannery informacyjne o chórze (w języku francuskim), przygotowane w sekundę stoisko z płytami i materiałami promocyjnymi, a przede wszystkim młodych, pięknych, roześmianych i utalentowanych Europejczyków z Polski. Tak, tak … - to o nas mowa.
Informacja o rozśpiewanej Lutni pojawiła się w jednym z największych dzienników południowej Francji, co z pewnością zaowocowało frekwencją podczas kolejnych naszych koncertów. Zaskoczeni poziomem występu odbiorcy na każdym koncercie dawali się ponieść płynącej od nas fali energii - wszyscy wstawali, tańczyli, śpiewali razem z nami, a na koniec nie chcieli wypuścić ze sceny. Jako chór osiągnęliśmy absolutną artystyczną jedność.
Czasem trzeba wyjechać daleko, żeby poczuć swoją siłę - tak się stało z Lutnią. Wielkim wysiłkiem organizacyjnym i artystycznym rozpoczęliśmy autentyczną międzynarodową wymianę kulturalną, bo ciąg dalszy z  pewnością nastąpi. Jej fundamentem jest zachwyt nad naszym śpiewem oraz duma, która rozpierała każdego Polaka uczestniczącego w którymkolwiek z koncertów.

Strumień
Rive de Gier
Saint Etienne
Vernaison
Tulon
Sanary-sur-Mer
Saint Tropez
Roquebrune-Cap-Martin
Strumień

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk