Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_04
  • slajd_05
  • Slajd_03
  • Slajd_01
  • slajd_06
  • Slajd_02
Reklama

500+ na półmetku

Email Drukuj

500+ na półmetku
Już ponad połowa uprawnionych osób złożyła wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+)...

Wniosek można złożyć w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej,  w Świetlicy Środowiskowej w Pruchnej ul. Główna 53, w Sołtysówce w Drogomyślu ul. Pocztowa 3. Wnioski można składać również elektronicznie.
Staraliśmy się ułożyć dyżury pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej tak, aby udogodnić rodzicom godziny przyjmowania wniosków. Dlatego wprowadzony został dyżur sobotni, punkty w wybrane dni pracują również do późnego popołudnia. Rodzice składają również wnioski za pomocą platformy e-PUAP. Cały czas w Urzędzie Miejskim w Strumieniu można założyć profil zaufany i uzyskać podpis elektroniczny potrzebny do złożenia wniosku o świadczenie 500+ i załatwienia wielu innych urzędowych spraw – mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.
W gminie Strumień złożona została już połowa wniosków. – Tylko w ciągu pierwszego tygodnia wnioski złożyła ponad połowa uprawnionych do świadczenia wychowawczego w gminie Strumień. Mamy 1000 uprawnionych osób, a w pierwszych dniach kwietnia  zostało złożone już ponad 500 wniosków. Kolejek nie mamy, mimo iż zainteresowanie jest duże. Raczej nie ma problemów w wypełnianiu wniosków przez uprawnionych mieszkańców gminy Strumień – mówi Mariola Florek, kierownik MOPS.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk