Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_01
  • Slajd_03
  • slajd_06
  • slajd_05
  • slajd_04
  • Slajd_02
Reklama

Rośnie wiata w Zabłociu

Email Drukuj

To będzie miejsce spotkań i integracji mieszkańców. W Zabłociu, przy LKS Orzeł Zabłocie powstaje wiata. Będzie służyła celom rekreacyjnym, turystycznym i społeczno-kulturalnym. Będzie miejscem odpoczynku zarówno mieszkańców Gminy, jak i osób przyjezdnych z uwagi na fakt, że mieści się ona przy uczęszczanych trasach rowerowych...


Trwają prace budowlane związane z przygotowaniem wiaty w Zabłociu. – Pomysł utworzenia wiaty wyszedł od mieszkańców, byli bardzo zdeterminowani, ponieważ chcieli zrealizować ten projekt z funduszu sołeckiego w ramach kilkuletniego, etapowego zadania. Udało nam się jednak pozyskać na ten cel fundusze unijne z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wiata powstanie więc szybciej, z kolei środki z funduszu sołeckiego zostaną, wedle woli mieszkańców, przeznaczone na inne cele związane z rekreacją w sołectwie – organizacją terenu za szkołą w Zabłociu – mówi Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek.

Wiata ma wymiary 15 x 6 metrów. Będzie służyła celom rekreacyjnym, turystycznym i społeczno-kulturalnym. Bedzie miejscem odpoczynku zarówno mieszkańców gminy, jak i osób przyjezdnych. Nieopodal przebiegają bowiem, chętnie uczęszczane szlaki rowerowe i spacerowe.  Z wiaty będą mogli również  korzystać zawodnicy klubu sportowego, zarówno podczas zawodów sportowych, jak i podczas okazjonalnych spotkań. Bliskość lokalizacji ze świetlicą Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury pozwoli na wykorzystanie tego obiektu również korzystających z oferty świetlicy dzieci i młodzieży. Wiata  będzie również wykorzystywana do  działań w sferze społeczno-kulturalnej. Dodatkowo na konstrukcji zostanie zamontowany system fotowoltaiczny, dzięki, czemu będzie można skorzystać z uzyskanej w ten sposób energii elektrycznej. Ponadto na wiacie zostanie zamieszczona tabliczka informacyjna z kodem QR, pod którym będzie można uzyskać informacje o ofertach pracy oraz o planowanych szkoleniach dla osób bezrobotnych.

Koszt wykonania wiaty to 74 tys. zł. Na jej realizacje gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 47 tys. zł w ramach Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zadanie zostanie zakończone jeszcze w tym roku.

 

źródło (tekst i foto): www.strumien.pl

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk