Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_06
  • Slajd_02
  • Slajd_01
  • slajd_05
  • Slajd_03
  • slajd_04
Reklama

Krew jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi

Email Drukuj

Mimo kosmicznego postępu w medycynie, krwi wciąż nie da się niczym zastąpić. Bez niej najcięższe operacje nie byłyby możliwe. Jest niezbędna w stanach zagrożenia życia, jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom m. in. nowotworowym...

Decyzja o oddaniu krwi i staniu się krwiodawcą, to początek drogi do zyskania ogromnej satysfakcji, wypływającej ze świadomości, że być może Twoja krew uratuje życie innego człowieka. To również sposób na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa własnego oraz najbliższych.
Dzięki oddawaniu krwi:

- ratujesz życie i zdrowie drugiego człowieka;

- masz za każdym razem wykonywane badania laboratoryjne;

- przysługuje Ci zwolnienie z pracy, szkoły w dniu oddania;

- otrzymujesz czekolady jako ekwiwalent kaloryczny;

- zyskujesz zniżki i ulgi w schroniskach, hotelach, sklepach i punktach usługowych zrzeszonych wokół inicjatywy „Dawcom w Darze” (więcej szczegółów znajdziesz na www.dawcomwdarze.pl);

po otrzymaniu tytułu ZHDK masz możliwość kupowania niektórych leków ze zniżkami;

- możesz uzyskać zniżki w komunikacji miejskiej;

- możesz również skorzystać z wizyty u specjalisty poza kolejnością.

Więcej informacji możesz uzyskać na www.oddajkrew.pl
Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem,  jest bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla Twojego zdrowia czy życia. Krew pobierana jest przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny.


Przy naszej parafii powstaje Klub Honorowych Dawców Krwi. Chętni do członkostwa mogą się zapisać w trakcie najbliższej akcji oddawania krwi 15 października 2017 roku przy kościele Świętej Barbary w godzinach od 9.00 do 13.00.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Komentarze  

 
+1 #1 Kaśka 2017-10-16 19:22
"Krew jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi". Ale nie dla świadków jehowy. Niestety zamydlone oczy nie widzą różnicy między handlem krwią, a pomocą bliźniemu poprzez oddanie dla niego krwi.
Ale oczywiście i tą kwestię wyjaśni strażnica, bo sami logicznie myśleć nie potrafią. A kto już logicznie rozumuje i zaczyna dopytywać, jest natychmiast usuwany.
 

Damsoft Wędkarstwo-śląsk