Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_02
  • Slajd_03
  • slajd_06
  • slajd_05
  • slajd_04
  • Slajd_01
Reklama

Miesiąc Kobiet w Strumieniu

Email DrukujJuż 2 marca kolejna odsłona Miesiąca Kobiet w Gminie Strumień...

 

 

 

 

Cykl imprez skierowanych nie tylko dla pań rozpocznie wydarzenie  sportowo-rekreacyjne, czyli I  BEZPLATNY MARATON ZUMBA FITNESS. Przez trzy godziny przy dźwiękach żywiołowej muzyki uczestnicy zabawy będą tańczyć i jednocześnie kształtować swoją sylwetkę. Zumbę poprowadzą licencjonowane instruktorki Justyna Strządała, Joanna Leśków i Sylwia  Czyż. Początek w sobotę 2 marca o 13:00 w hali sportowej w Strumieniu.

Wieczorem o 18:00 w auli Gimnazjum w Strumieniu wystąpią KOZACY DONIECCY VOLNYJ DON. Grigoriy Polovinka (akordeon, śpiew) i Alekxander  Dzalashov (instrumenty perkusyjne, śpiew) przeniosą nas do odległej Rosji za sprawą niepowtarzalnych brzmień bałałajki i bajana. Wstęp na koncert: 10 zł.

Kolejną propozycją Miesiąca Kobiet jest koncert RENATY PRZEMYK, która na gimnazjalnej auli wystąpi w sobotę 9 marca (wstęp 20 zł). Artystka zadebiutowała w 1989 r. m.in. takim przebojem jak Babę zesłał Bóg. Wielokrotnie nominowana i nagradzana, została okrzyknięta  w plebiscycie Polityki i Wprost jednym ze stu najwybitniejszych artystów minionego stulecia. Jesienią 2012 r.  wydała płytę Akustik Trio na której zaśpiewała swoje najbardziej znane piosenki w nowej, akustycznej aranżacji.  Twórczość  Renaty Przemyk można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną.

W sobotę 16 marca zapraszamy na występ wybitnego cymbalisty DEZIDERA  OLAHA WRAZ Z FORMACJĄ CIMBAL TRIO (wstęp 10 zł). Dezider Olah to jeden z najlepszych instrumentalistów w Europie. On i jego zespół porywają  widownię w dziką muzyczną podróż przez cygańskie wioski Słowacji,  Węgier i Rumunii aż po eleganckie sale wiedeńskiej opery. Oprócz dzieł  klasyków, jak Bach czy Paganini, zespół wykorzystuje m.in. fragmenty opery i operetki, czeską muzykę popularną oraz muzykę filmową.

Zwieńczeniem Miesiąca Kobiet będzie wspólny wyjazd mieszkańców do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej na spektakl Singielka z Anną Guzik w roli głównej.  Monodram w reżyserii Jacka Bończyka opowiada historię Alicji piosenkarki estradowej, która mieszka samotnie i żyje życiem swoich najbliższych. Nagle jej poukładany świat  zmienia się. W przedstawieniu nie zabraknie także premierowych piosenek z kompozycjami Krzysztofa Maciejowskiego

Bilety do nabycia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury (Rynek 9, Strumień, tel. 33 85 70 174) lub bezpośrednio przed koncertem.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk