Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_01
  • Slajd_03
  • slajd_05
  • slajd_04
  • Slajd_02
  • slajd_06
Reklama

Lutnia - zebranie walne

Email Drukuj

 

W dniu 23 marca 2013 r. odbyło się  walne zebranie Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia" w Strumieniu...

 

W tym roku, miało ono charakter wyjątkowy, gdyż  nadano Krzysztofowi Wójtowiczowi oraz Zbigniewowi Chlebkowi godność Honorowego Członka Towarzystwa jak również wybrano nowy Zarząd:

Sławomir Parchański - Prezes
Agnieszka Korzeniewska - V-ce Prezes
Leszek Czaja - Skarbnik
Aleksandra Michalczyk - Sekretarz
Magdalena Jurczyk - Członek
Marcin Wyleżuch - Członek
Barbara Garus - Członek


Po 12-stu latach, z funkcji Prezesa zrezygnował Adam Szupina. Za jego kadencji "Lutnia" osiągnęła bardzo wiele, nie tylko na polu artystycznym m.in. Towarzystwo stało się Organizacją Pożytku Publicznego, chórzyści społecznie wyremontowali nową siedzibę "Lutni"
przy ulicy Młyńskiej 14,  zorganizowano kilkadziesiąt koncertów, zaśpiewano na kilkunastu znakomitych konkursach, w których Chór zawsze znalazł się w gronie laureatów, nawiązano współpracę ze Stanisławem Soyką, dokonano zmiany dyrygenta.
Przez lata, Adam Szupina wzorowo sprawował swoją funkcję, łączył pracę zawodową i życie rodzinne ze społeczną służbą dla Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia" w Strumieniu.

Na zebraniu walnym, oprócz członków  Towarzystwa, obecna byłą też pani burmistrz Anna Grygierek, przewodniczący rady Miejskiej Czesław Greń, ks. prałat Oskar Kuśka, jak również Jan Chmiel.

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk