Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_04
  • Slajd_02
  • slajd_05
  • Slajd_03
  • slajd_06
  • Slajd_01
Reklama

„Zdrowo żyjemy” - gminny konkurs wiedzy

Email Drukuj

Placówki przedszkolne gminy Strumień wzięły udział 16 kwietnia br. w gminnym konkursie wiedzy „Żyjemy zdrowo” zorganizowanym przez Przedszkole w Strumieniu przy wsparciu Urzędu Miejskiego. Patronat nad konkursem objęła Burmistrza Strumienia Anny Grygierek...

W Auli Gimnazjum dziesięcino osobowe reprezentacje dzieci w wieku 5-7 lat z przedszkoli w Strumieniu, Zbytkowie, Zabłociu, Pruchnej i Drogomyślu uczestniczyły w konkurencjach z zakresu zdrowego żywienia, zaprezentowały również piosenki, hasła i układy taneczne.

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: dr hab. prof. Urszula Szuścik dyrektor Instytutu Nauk o Edukacji w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Cieszynie – Irena Piekar i Tomasz Pniok, Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, Dyrektor ZOS w Strumieniu Joanna Włoch. Każda konkurencja punktowana była max. 2 punktami za które uczestnicy otrzymywali owoce. Dzieci bezbłędnie wskazywały co jest dla nich zdrowe, a czego powinny unikać w codziennej diecie, jakie zachowania sprzyjają ich zdrowiu, a czego powinni się wystrzegać.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji każda z grup zgromadziła pokaźny kosz świeżych owoców. Uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy i nagrody i złożyli uroczystą obietnicę spożywania zdrowego jedzenia.

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk