Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_03
  • slajd_06
  • Slajd_01
  • Slajd_02
  • slajd_05
  • slajd_04
Reklama

Targi Funduszy Europejskich Pruchna

Email Drukuj

Grupę Bengaku z Czańca, Towarzystwo Śpiewacze Lutnia, a nawet rozśpiewany Zespół Regionalny Strumień będzie można zobaczyć 18 listopada 2013 r. w Pruchnej podczas VII Targów Funduszy Europejskich. W tak niekonwencjonalny sposób uczestnicy zaprezentują efekty działania środków unijnych w swoim subregionie...

 

Przedsięwzięcie skierowane jest do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności do osób zamieszkujących Pruchną i jej okolice. Podczas spotkania będzie można usłyszeć m.in.  historie uczestników projektów unijnych realizowanych w regionie. Nie zabraknie również podsumowań obecnej perspektywy finansowej 2007-2013.

Atrakcją wydarzenia będą koncerty zespołów regionalnych oraz spektakl Grupy Bengaku. Dodatkowo Targi odbędą się w Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej dofinansowanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Fundusze Europejskie zmieniają naszą rzeczywistość. Rozwija się infrastruktura drogowa i pojawiają się nowe przestrzenie edukacyjne i sportowe. Promuje się realizację projektów o charakterze międzynarodowym. Inwestuje w wiedzę oraz aktywizuje do działania mieszkańców. Buduje się nowoczesny, konkurencyjny sektor rolno-spożywczy oraz wspiera rozwój kultury na wsi. To wszystko dzieje się również w województwie śląskim.

Targi Funduszy Europejskich to wspólna inicjatywa Wydziałów: Europejskiego Funduszu Społecznego, Rozwoju Regionalnego i Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Regionalnych Ośrodków EFS w Bielsku-Białej, Częstochowie, Rybniku i Katowicach.

Wydarzenie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej.

Szczegółowe informacje oraz program Targów dostępne są na stronie internetowej www.rpo.slaskie.pl/tfe/2013/

Zapraszamy! Wstęp bezpłatny!

VII edycja Targów Funduszy Europejskich odbędzie się od 12 do 19 listopada 2013 r. Wydarzenie rozpoczną konferencje panelowe w Katowicach, podczas których przybliżona zostanie problematyka przyszłego okresu programowania w szczególności tematyka dot. innowacyjności oraz funduszy zwrotnych.

Od 14 do 19 listopada 2013 r. Targi przeniosą się do subregionów województwa śląskiego tj. Wręczycy Wielkiej, Pruchnej, Czerwionki-Leszczyn i Pszczyny, gdzie swoimi projektami będą się chwalić mieszkańcy tychże miejscowości.

Ponadto w Katowicach planowane są konferencje Europejskiej Współpracy Terytorialnej oraz Programu Operacyjnego Ryby.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk