Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_05
  • Slajd_02
  • slajd_06
  • slajd_04
  • Slajd_01
  • Slajd_03
Reklama

Fundacja Muszkieterów

Email Drukuj

 

Pomoc od Intermarché i Bricomarché trafi do piętnastu potrzebujących placówek z województwa śląskiego...6 grudnia 2013 r. z pomocą dla potrzebujących, po raz trzynasty wyruszył w Polskę „Konwój Muszkieterów”. W ramach kampanii Fundacja Muszkieterów, której członkami są właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché, przekaże wsparcie finansowe pietnastu najbardziej potrzebującym ośrodkom pomocy społecznej oraz placówkom opiekuńczo-wychowawczym z województwa śląskiego. Dla najmłodszych mieszkańców Czerwionki-Leszczyny Muszkieterowie przygotowali dodatkowo wyjątkowe świąteczne wydarzenie, któremu towarzyszyło jasełkowe przedstawienie „Zimowa Układanka”.

Jak co roku w okresie świąteczno-noworocznym Fundacja, działająca przy Grupie Muszkieterów, organizuje akcję społeczną „Konwój Muszkieterów”. Celem kampanii jest, oprócz bezpośredniej pomocy najbardziej potrzebującym, zwrócenie również uwagi opinii publicznej na problemy, z którymi każdego dnia muszą borykać się opiekunowie placówek wychowawczych. Trzynasta edycja akcji potrwa do 31 stycznia 2014 r.

 

Pomoc finansowa od Muszkieterów trafi do najbardziej potrzebujących placówek i ośrodków z miast, w których działają supermarkety Intermarché i Bricomarché, takich jak domy dziecka, placówki opiekuńczo-wychowawcze, parafialne zespoły Caritas czy ośrodki dla młodzieży angażujące się w rozwój swoich wychowanków. Fundacja wraz z właścicielami sklepów obu sieci dotrze z pomocą do około 300 instytucji z różnych zakątków Polski, w tym do pietnastu ze Śląska. Supermarkety Intermarché i Bricomarché działające na terenie województwa śląskiego wytypowały placówki ze swojej miejscowości lub okolicy, które otrzymają wsparcie finansowe od Fundacji w wysokości 3.500 złotych. Łączna pomoc, jaka trafi do placówek z województwa śląskiego, wyniesie 59.500 złotych.

 

MIASTO

SUPERMARKET

NAZWA PLACÓWKI

Bytom

Intermarché

Przedszkole Miejskie nr 24 w Bytomiu

Chybie

Intermarché

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Drogomyślu

Czerwionka-Leszczyny

Intermarché

Stowarzyszenie „jestem” w Czerwionce-Leszczynach

Częstochowa

Intermarché

Katolickie Ognisko Wychowawcze Św. Melchiora

Dabrowa Górnicza

Intermarché

Dom Pomocy Społecznej Dla Dzieci Prowadzony Przez Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej w Kopanicy

Knurów

Intermarché

Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Szygłowicach

Lubliniec

Intermarché

Specjalistyczny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu

Pawłowice

Intermarché

Ochronka Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny

Piekary Śląskie

Intermarché

Stowarzyszenie na rzecz pomocy wychowankom i byłym wychowankom Domu Dziecka w Piekarach Śląskich „Przyjaciel”

Pszczyna

Bricomarché

Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań”

Pszczyna

Intermarché

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym

Radlin

Intermarché

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia N.M.P

Ruda Śląska

Intermarché

Stowarzyszenie św. Filipa Nereusza w Rudzie Śląskiej

Strumień

Intermarché

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Drogomyślu

Zawiercie

Bricomarché

Ośrodek Usług Opiekuńczo-Wychowawczych w Zawierciu

Zawiercie

Intermarché

Ośrodek Usług Opiekuńczo-Wychowawczych w Zawierciu

Żywiec

Intermarché

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

 

Otrzymane fundusze przeznaczone zostaną przez wsparte ośrodki na najważniejsze i najpilniejsze potrzeby statutowe, ale także na organizację wyjazdów dla ich podopiecznych czy zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

 

- W całym kraju, w tym także w województwie śląskim, działa wiele ośrodków, pomagających biednym, pokrzywdzonym przez los dzieciom czy rodzinom żyjącym w ciężkich warunkach. Misja, która przyświeca nam jako Muszkieterom, to pomoc najbardziej potrzebującym wśród naszych najbliższych sąsiadów. Chcemy uczestniczyć zatem w życiu lokalnych społeczności, wśród których jesteśmy obecni, wspierać je i pomagać w rozwiązywaniu trapiących je problemów. Cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu placówki z całej Polski, w tym także ze Śląska mogą nadal spełniać w swoich regionach ważne społeczne misje, a pomoc bliźnim ma szczególną wartość i znaczenie w okresie świąteczno-noworocznym – podkreśla Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów.

Do akcji mogą bezpośrednio przyłączyć się klienci supermarketów Intermarché i Bricomarché. W tym celu za symboliczną złotówkę mogą kupić specjalne torby zakupowe dostępne w sklepach obu sieci, z których dochód przekazany zostanie w całości na pomoc dla wspieranych placówek. - Każdy może stać się członkiem „Konwoju Muszkieterów” i mieć swoją cegiełkę we wsparciu najbardziej potrzebujących placówek ze swojej okolicy – dodaje Marek Feruga.

 

W „Konwój Muszkieterów” zaangażują się również znane postaci, w tym artyści estradowi. Wśród ambasadorów poprzednich edycji kampanii znaleźli się m.in. Halina Mlynkova, Krzysztof Krawczyk, Natalia Kukulska, Stanisław Soyka, Bracia Golcowie oraz Ania Wyszkoni, a w tym roku twarzą kampanii jest zespół Pectus, który odwiedzi z programem noworocznym placówki z Bolesławca oraz Białej Podlaskiej. Podobnie jak w latach poprzednich, w ramach inicjatywy Muszkieterowie organizują wyjątkowe wydarzenia dla najmłodszych mieszkańców 15 miejscowości, którym towarzyszą występy Teatru Wariaté z Poznania. Specjalnie przygotowany dla dzieci świąteczny program artystyczny „Zimowa układanka” zaprezentowany został 10 stycznia 2014 r. w Czerwionce-Leszczynie.

 

Patronat medialny nad „Konwojem Muszkieterów” objęła TVP1, Radio Zet oraz Radio Zet Gold.

 

Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć m.in. na plakatach informujących o akcji, w gazetkach handlowych oraz w Radio Muszkieterów, emitującym program w supermarketach Intermarché i Bricomarché, a także na stronach internetowych: www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl oraz www.bricomarche.pl.

 

Informacje o Fundacji Muszkieterów

Fundacja Muszkieterów została założona w 2002 r. przy Grupie Muszkieterów, a jej głównym celem jest pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, zwłaszcza dzieciom. Fundacja, zgodnie z wartościami Grupy Muszkieterów dotyczącymi dzielenia się zyskami z potrzebującymi, podejmuje na co dzień liczne inicjatywy dobroczynne i prospołeczne w miejscowościach, w których działają sklepy Intermarché i Bricomarché.

 

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 240 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 201 supermarketów Intermarché i 92 Bricomarché. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2012 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły ponad 39 miliardów euro.

 

Więcej informacji o Grupie Muszkieterów w Polsce znajduje się na stronie www.muszkieterowie.pl.

Dodatkowych informacji udziela:

Eliza Orepiuk-Szymura

Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji

ITM Polska sp. z o.o., ul. Janikowska 33, 61-070 Poznań
tel. 61 665 12 09

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk