Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_03
  • Slajd_02
  • Slajd_01
  • slajd_05
  • slajd_06
  • slajd_04
Reklama

Realizacja projektu z kysuckim muzeum w Czadcy dobiegła końca

Email Drukuj

Choć odległość ta sama, to sercem Strumień i Czadca są znacznie bliżej siebie. Zakończył się bowiem realizowany od wiosny projekt "Bliscy sobie – wspólne publikacje szansą poznania pogranicza".

 

 

Inicjatywa podejmowana była wspólnie z jednej strony przez Urząd Miejski w Strumieniu, z drugiej przez Kysuckie Muzeum w Czadcy. W ramach transgranicznych działań dzieci ze świetlic środowiskowych oraz szkół powiatu Czadca jeździły na wycieczki. Podczas czterech wyjazdów grupy odwiedziły m.in. słowackie zamki w Strecznie i Orawie, pszczyńską zagrodę żubrów oraz parki miniatur i dinozaurów w Inwałdzie.

Ponadto wydano polsko-słowackie foldery przedstawiające szlaki spacerowe po najciekawszych miejscach i obiektach powiatu Czadca, Kysuckiego Nowego Miasta i Gminy Strumień. Zakupiono gabloty zewnętrzne zamykane umieszczone w sołectwach Gminy Strumień oraz dwa  roll-up’y.

W październiku podsumowano projekt na Słowacji. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele i pracownicy instytucji partnerskich, przedstawiciele szkół, przedszkoli, lokalnych stowarzyszeń z terenu Gminy Strumień i powiatu Czadca.


Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk