Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_01
  • Slajd_02
  • slajd_04
  • slajd_05
  • Slajd_03
  • slajd_06
Reklama

Obserwacje – grupa C41

Email Drukuj

 

 

 

Grupa C41 istnieje od 2008 roku i od tego czasu przewinęło się przez nią już około 30 osób. Liczba ta zachwyca, bo zajęcia fotograficzne nie należą do najbardziej popularnych wśród młodych odbiorców...

 
Od samego początku pasjonaci fotografii spotykają się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu, który wspiera ich zarówno w części warsztatowej, jak też pomaga w eksponowaniu prac podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych. Ponadto grupa C41 brała udział w plenerach fotograficznych w Lanckoronie oraz w Żylinie na Słowacji gdzie już dwa razy miała okazję wystawiać swoje prace.
Członkowie C41 są również pomysłodawcami i organizatorami Strumieńskiego Festiwalu Artystycznego Sfart, który w tym roku będzie organizowany po raz czwarty. W 2013 roku, z inicjatywy grupy, zarejestrowano również stowarzyszenie Sfart, którego celem jest organizacja wspomnianego festiwalu, jak również wystaw i imprez promujących szeroko pojętą kulturę.

Skład regularnie spotykających się osób w grupie ulega zmianom, lecz kontakt pomiędzy członkami grupy nie zanika. Ta relacja jest czymś czego sami członkowie nie potrafią określić, czymś co pozwala utrzymywać stałe kontakty.

 

W grupie ciągle pojawiają się nowe twarze. I to właśnie ci nowi uczestnicy warsztatów fotograficznych tym razem prezentują swoje prace.

 

Daria Dolniak (14 lat) – zestaw „Portrety”

Daria prezentuje portrety znajomych wykonane z wykorzystaniem światła zastanego. Jej skromność i ciepłe usposobienie powoduje, że modele chętnie i z zaufaniem oddają się próbą ich sportretowania.

 

Paulina Francuz (13 lat) – zestaw „Pejzaże”

Zdjęcia pokazują, że ta młoda adeptka fotografii potrafi się zatrzymać i wykonać zdjęcia w miejscach na pozór zwykłych, a jednak opowiadających jakąś historię.

 

Dominika Czajka (22 lata) – zestaw „Wiatr we włosach”

Fotografie z pogranicza portretu i fashion, poddane obróbce cyfrowej to domena młodej, kreatywnej członkini grupy C41.

 

Inga Gruszka (10 lat) – zestaw „Spacer z Nadią”

Inga postanowiła zrealizować krótki dokument o przyjaciółce z klasy. Spacerując ulicami Strumienia rejestrowała zaplanowany materiał. Zdjęcia oddają zarazem charakter jej przyjaciółki Nadii, jak i ukazują relacje między nimi.

 

Patrycja Stanek (15 lat) – zestaw „smartphonografia”

Patrycja udowodniła, że do wykonania bardzo dobrych w treści fotografii nie potrzebuje wysokiej klasy sprzętu fotograficznego. Jej fotografie wykonane telefonem, chociaż mają małą liczbę pikseli pozytywnie porażają kompozycją i treścią.

 

Kordian Nowak (22 lata) – zestaw „Autoportret”

Seria autoportretów Kordiana ukazuje nam z jak bardzo kreatywnym człowiekiem mamy do czynienia, i jak świetnie potrafi skorzystać z techniki fotografii.

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk