Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_02
  • slajd_05
  • Slajd_03
  • slajd_04
  • slajd_06
  • Slajd_01
Reklama

Małe mieszkanie? Projektant wnętrz ci pomoże

Email Drukuj

Małe mieszkanie nie zawsze musi być równoznaczne z brakiem komfortu i ograniczonymi możliwościami aranżacyjnymi. Aranżacja wnętrz o niewielkich rozmiarach jest największym wyzwaniem dla projektantów. Dopasowane do potrzeb wszystkich mieszkańców projekty sprawiają, że z maleńkiej przysłowiowej klitki robi się wygodne mieszkanie odpowiadające na potrzeby zamieszkujących je osób...

Co jest w tym przypadku kluczem do sukcesu? Paula Gracjana Wornalkiewicz-Kliszczak, ceniona architekt i projektant wnętrz, oraz właścicielka strony www.paulagracja.pl zdradza najważniejszą tajemnicę swojej pracy: "…osobiście dbam, aby każdy projekt był stworzony w oparciu o indywidualne potrzeby klienta, był wyjątkowy i jedyny." Takie podejście do problemu zagospodarowania przestrzeni sprawia, że każdy przyszły właściciel mieszkania, ma pełną świadomość, iż jest ono częścią jego własnej rzeczywistości.

 

Przestrzeń i jasne kolory
Specjaliści w zakresie wykończenia wnętrz zgodnie twierdzą, że prawdziwym sprzymierzeńcem małych przestrzeni są jasne barwy. Pastelowe kolory ścian, czy białe meble na nóżkach powiększają optycznie nawet bardzo małe powierzchnie i wprowadzają do nich powiew świeżości.
Stanowią znakomite tło dla jaskrawych dodatków, które skutecznie przegonią nudę z wnętrza i dodadzą do wystroju szczyptę pikanterii. Zdecydowanie odradzają natomiast wzorzyste dekoracje, które tworzą wrażenie przytłoczenia.

Kolejną ważną kwestią są otwarte przestrzenie. Liczne ścianki działowe sprawiają, że mieszkańcy mają klaustrofobiczne odczucia. Wyburzenie kilku ścian powoduje, że nawet najmniejsze cztery kąty zyskują zupełnie nowe, odmienione oblicze. Projektując zagospodarowanie powierzchni nie można jednak zapominać o potrzebach mieszkańców. Inne wymagania będzie mieć rodzina z dzieckiem, a inne osoba samotna. Porządek – sprzymierzeniec przestrzeni i… odpoczynku Małe wnętrza nie lubią ponadto ekstrawagancji i przesadnych ozdobników. Proste formy mebli, jednolite dodatki i minimalna ilość bibelotów rozstawionych na półkach sprawi, że każde mieszkanie zyska optycznie kilka metrów. Niebagatelną rolę odgrywa przy tym dobre oświetlenie. Rozmieszczone na całej powierzchni nastrojowe lampy, czy punkty doświetlające poszczególne części pomieszczenia wniosą do niego wrażenie przestronności.

Na współczesnym rynku dostępnych jest wiele ciekawych rozwiązań, które doskonale wpisują się w wymagania małych mieszkań. Pufy mieszczące rozmaite drobiazgi, stoliki z szufladami, czy wielofunkcyjne biurka pozwolą ukryć drobiazgi tworzące wrażenie nieładu, a dodatkowo świetnie skomponują się w nowoczesną aranżację.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk