Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_06
  • Slajd_03
  • Slajd_02
  • slajd_04
  • Slajd_01
  • slajd_05
Reklama

Zaproszenie na wystawę fotograficzną

Email Drukuj

 

 

Stowarzyszenie Form Artystycznych SFart zaprasza na poplenerową wystawę fotograficzną...

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie SFart rozpoczęło realizację projektu "Krok do przodu". Projekt realizowany jest przy współpracy z "Działaj lokalnie". W ramach projektu zorganizowaliśmy w dniach 18-20 września warsztaty fotograficzne połączone z plenerem fotograficznym. Współpraca z "Działaj lokalnie" oraz Urzędem Miasta w Strumieniu pozwoliła nam na zabranie na warsztaty do Dworu Kossaków dwudziestoosobową grupę dzieci i młodzieży.
Celem trzydniowych warsztatów będzie przygotowanie zdjęć do nowej kategorii konkursowej – fotografia, w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej im. E. Michalskiej.
Instruktorzy oraz opiekunowie pracują w ramach tego projektu całkowicie bezpłatnie.

Drugi dzień warsztatów w Górkach rozpoczęliśmy od spotkania z Panią Anną Fenby Taylor, wnuczką Zofii Kossak. Pani Anna w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o swoich przodkach, rodzinie Kossak, oraz o dziejach dworku na terenie którego przebywamy. Kolejnym punktem był krótki wykład na temat kompozycji w fotografii i ruszyliśmy w plener realizować ustalone cele fotograficzne.

Szukając tematów fotograficznych dotarliśmy do Stanicy Kamińskiego. Żal patrzeć jak takie piękne obiekty się marnują. Następnie część grupy ruszyła szlakiem Kamyka, a reszta wróciła do Dworku by zmierzyć się z fotografią studyjną. Na zakończenie dnia upiekliśmy sobie kolację!

Za nami plener fotograficzny. To pierwszy z etapów projektu "Krok do przodu".
Zdjęcia tam wykonane okazały się bardzo dobre postanowiliśmy więc, że zorganizujemy poza projektem wystawę tych zdjęć. Będzie miała ona miejsce 16.10.2015 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu.

Całość projektu dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie IX" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk