• Slajd_03
  • slajd_04

IX Nocny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Strumienia - wyniki

Email Drukuj

W ubiegły weekend, w nocy z piątku na sobotę w sali widowiskowej strumieńskiego MGOKu rozegrany został IX Nocny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Strumienia. Uroczystego otwarcia dokonali Burmistrz Strumienia Anna Grygierek oraz kierownik turnieju Jan Jałowiczor...

Do całonocnych rozgrywek stanęło 31 szachistek i szachistów z Polski oraz Ukrainy, którzy od 20:30 w piątek do 7:30 w sobotę rozegrali dziesięć rund.

Ostatecznie na pierwszym miejscu uplasował się Vladimir Sergeev z Ukrainy (8 pkt), wyprzedzając Piotra Muchę (7 pkt) z KSz Hetman Katowice oraz Pawła Więcka z PSSz Pszczyna (7 pkt). Wysokie, szóste miejsce zajął reprezentant Strumienia Mariusz Ochodek (6,5 pkt).

Oprócz nagród dla pierwszych dziesięciu zawodników nagrody otrzymali również: Katarzyna Brzostowska - dla najlepszej kobiety, Mariusz Ochodek - dla najlepszego zawodnika ze Strumienia, Antoni Szymik - dla najstarszego zawodnika, Dominik Kubica - dla najmłodszego zawodnika oraz Jan Temel, Zygfryd Hoder i Władysław Czylok - nagrody niespodzianki.

Tradycyjnie po zakończeniu pierwszej części turnieju miał zostać rozegrany finałowy pojedynek pomiędzy zawodnikiem reprezentującym Miasto Petřvald, a zawodnikiem z Gminy Strumień Władysławem Czylokiem. Mecz, ze względu na nieobecność reprezentanta Petřvaldu zakończył się walkowerem dla Strumienia. W związku z tym wynik rywalizacji to obecnie 6-3 dla Miasta Strumienia.

Komplet wyników dostępny na stronie:

Niezależny Portal Informacyjny strumien.com jest od samego początku patronem medialnym turnieju.