• slajd_04
  • slajd_06

Przegrane derby

Email Drukuj

W derbowym zaległym spotkaniu rozegrany w dniu wczorajszym na stadionie w Strumieniu lepsza okazała się drużyna gości Cukrownik Chybie, która skromnie pokonała drużynę gospodarzy Wisłę Strumień 1:0...

Pierwsza połowa rozpoczęła się od niemrawych ataków z jednej i z drugiej strony, dwukrotnie prowadzenie w spotkaniu mogli objąć gospodarze, jednak w sytuacjach podbramkowych zabrakło skuteczności aby pokonać Gruszkę. W odwrocie po jednej z nielicznych akcji Chybian we własnym polu karnym fauluje rywala Wojciech Tworus, sędzia bez zawahania wskazuje na wapno a pewnym egzekutorem okazuje się pozyskany zimą Wawrzyczek. W końcówce pierwszej połowy zespół gospodarzy dwukrotnie stanął przed szansą wyrównania stanu meczu jednak najpierw na drodze stanęła poprzeczka a druga okazja zakończyła się pozycją spaloną jednego z atakujących graczy Wisły.
Druga połowa to sunące na bramkę Cukrownika ataki Wisły, jednak podobnie jak w pierwszej połowie uderzenia graczy ze Strumienia były albo niecelne albo zostały wyłapane przez bramkarza gości. W 65 minucie spotkania najlepszą w tym spotkaniu sytuację marnuje Szczygielski a końcówka spotkania to festiwal kartek, najpierw w 70 minucie z boiska za dwie żółte zostaje wyrzucony Kamil Skowronek z Chybia. Następnie 10 minut później w szatni dołącza do niego Tomasz Zyzak z Wisły a ostatnim zawodnikiem który przedwcześnie musi się udać pod prysznic jest Rafał Koperski.W samej końcówce spotkanie zespół Cukrownika miał jeszcze jedną bardzo dobrą okazję jednak sędzia liniowy odgwizduje spalonego.
Cukrownik wygrywając powiększ przewagę nad Wisłą do 5 punktów i jest coraz bliżej utrzymania się w lidze. Wisła musi na swoje pierwsze punkty wiosną poczekać do kolejnego spotkania - a będzie nim pojedynek z ... Cukrownikiem w Chybiu.

źródło: beskidzkapilka.pl

Wisła Strumień - Cukrownik Chybie - 0:1 (0:1)

Bramkę dla Cukrownika zdobył: Wawrzyczek (28min. rzut karny)

Skład Wisły: Tworus, Mach, Potrząsaj, Holewik P., Indyk, Koperski, Rejbicz (85min. Blaut), Janota, Niebisz (65min. Chachura), Rybak (70min. Szczerbiak), Zyzak.

Skład Cukrownika: Gruszka - Wawrzyczek, Filapek, Kajstura (90'+2 Feruga), Skowronek, Śmieja, Tyc, Lapczyk, Poloczek (90' Dziendziel), Szczygielski (85' Miłek), Strach (68' Wlazło).