Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_04
  • slajd_06
  • Slajd_01
  • Slajd_03
  • Slajd_02
  • slajd_05
Reklama

IV Mityng Osób Niepełnosprawnych

Email Drukuj

Dnia 29 listopada 2012 r. w Hali Sportowej w Strumieniu odbył się IV Mityng Osób Niepełnosprawnych o Puchar Starosty Cieszyńskiego...

 

 

 

 

Turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego "Feniks" w Skoczowie oraz przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Drogomyślu przy dofinansowaniu z Powiatu Cieszyńskiego.

W zawodach wzięło udział 34 zawodników z DPS w Bobrku, DPS w Strumieniu, PDPS "Feniks" ze Skoczowa, UKS "Sokół" z Cieszyna, Sante Havirov z Republiki Czeskiej oraz zawodnicy WTZ Drogomyśl oraz MOSiR Cieszyn.

Swoją obecnością zaszczycili: Wiceburmistrz Strumienia Włodzimierz Cybulski, członek zarządu Powiatu Cieszyńskiego Marcin Ślęk, Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Kubicius. Radni Powiatowi: Anna Suchanek, Karol Gajdzika, Edward Dutkowiak, Krzysztof Pietroszek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Strumieniu Beata Greń oraz Kierownik Hali w Strumieniu, Prezes Oddziału Regionalnego Beskidzkie Olimpiad Specjalnych Janusza Krzyżanowska, Janusz Rokicki paraolimpijczyk wicemistrz z Aten i Londynu.

Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego z sędzią głównym klasy międzynarodowej Marianem Ciemięgą.

Puchar Starosty Cieszyńskiego powędrował do Kazimierza Mygi, zawodnika z Domu Pomocy Społecznej w Strumieniu, który w dwuboju podniósł 177,5 kg. Zawodnicy startowali w 16 grupach wagowych, każdy w dwóch konkurencjach.

W wyciskaniu w leżeniu na ławeczce triumfowali: wśród kobiet triumfowała Renata Polok zawodniczka WTZ Drogomyśl,
w kategorii wagowej do 90 kg Dariusz Kuboszek WTZ Drogomyśl
w kat. do 100 kg Andrzej Chrapek WTZ Drogomyśl
w kat. do 82,5 kg Kamil Nycz DPS Bobrek
w kat. do 75 kg Józef Żur PDPS "Feniks" Skoczów
w kat. do w 3 gr. startowej Patryk Kowaczik UKS "Sokół" Cieszyn
w kat. do 65 kg Marek Adamski UKS "Sokół" Cieszyn
w kat. pow. 100 kg Krzysztof Figura DPS Bobrek

W konkurencji martwy ciąg:
wsród kobiet znów triumfowała Renata Polok WTZ Drogomyśl,
w kat. do 82,5 kg Kazimierz Myga DPS Strumień z wynikiem 125 kg
w kat. do 100 kg Andrzej Chrapek WTZ Drogomyśl z wynikiem 110 kg
w kategorii open wg wskaźnika Wilkesa Michał Nabiałek DPS Strumień z wynikiem 92, 5 kg oraz Tomasz Wentland WTZ Drogomyśl w drugiej grupie startowej kat. open.

W konkurencji wyciskanie sztangielki wśród kobiet triumfowała Maria Juroszek podnosząc sztangielkę ważącą 10 kg 115 razy w trzech próbach,
w grupie 16 Dariusz Kuboszek WTZ Drogomyśl z wynikiem 90 powtórzeń
w grupie startowej 15 Patryk Kowaczik z UKS "Sokół" Cieszyn z wynikiem 137 powtórzeń.

 

Materiał: Robert Młynarczyk

Foto: Paweł Kajstura

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Dodaj komentarz

UWAGA:
Komentarze anonimowe publikowane są po zatwierdzeniu ich przez redakcję.
Prawo do autopublikacji otrzymują konta zarejestrowane (po 5 komentarzach zgodnych z regulaminem)


REGULAMIN DODAWANIA KOMENTARZY

Kod antysapmowy
Odśwież


agencja reklamowa Wędkarstwo-śląsk Radzionków Rojca