Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_04
  • slajd_05
  • Slajd_01
  • Slajd_02
  • slajd_06
  • Slajd_03
Reklama

Obóz zimowy w Brennej

Email Drukuj

 

W dniach od 8 do 11 stycznia 2013 r., 39 osobowa grupa uczniów klas sportowych Gimnazjum z Strumienia wyjechała na obóz do Brennej....

 

 

Utworzenie klas sportowych wiąże się z prowadzeniem lekcji wychowania fizycznego, ale również ze specjalnie zorganizowanym procesem pedagogicznym w  ramach którego uczeń-zawodnik poznaje technikę i taktykę w swojej dyscyplinie, doskonali ją oraz kształtuje sprawność fizyczną. Cykl treningowy poparty musi być również obozami sportowymi, aby w pełni przygotować sportowca  do sezonu startowego.

Tak też dzieje się w Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu.

Już po raz drugi 39 osobowa grupa uczniów klas sportowych wyjechała na obóz, tym razem do Brennej. W dniach od 8 do 11 stycznia 2013 r. gościli w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym "Regor". Plan dnia obejmował: trening w hali sportowej, trening wytrzymałościowy w terenie, naukę i doskonalenie pływania na basenie kąpielowym.

Po solidnej dawce wysiłku młodzież korzystała z dobrodziejstw ośrodka, czyli z odnowy biologicznej tj. z sauny suchej i parowej oraz z groty solnej. W czasie wyjazdu uczniowie nie tylko wzmacniali mięśnie, ale podziwiali walory turystyczne Brennej i okolic na wycieczkach pieszych oraz na zorganizowanym kuligu. Nikt nie narzekał na nudę, gdyż po zajęciach sportowych można było pójść na film lub na dyskotekę do świetlicy ośrodka.

Na obóz sportowy wyjechali: Adrian Bocian, Kamil Bohucki, Bartłomiej Bukowski, Szymon Cemor, Szymon Chraścina, Adrian Czyż, Adam Holesz, Anna Holewik, Kacper Krzyżanek, Paweł Kuboszek, Dominika Kupka, Barbara Lang, Kamila Mieczkowska, Patryk Niesporek, Kacper Nowak, Kajetan Penkala, Tymoteusz Skiba, Kacper Wileński, Daniel Zachraj, Magdalena Bryła, Emilia Gonsior, Wojciech Kędzior, Natalia Kidoń, Marta Klimonda, Przemysław Kłóś, Jakub Krzempek, Łukasz Krzempek, Agata Kuś, Sandra Miły, Konrad Nowak, Karol Staszuk, Małgorzata Stokłosa, Dominika Strządała, Ewa Tolasz, Patryk Turbiarz, Katarzyna Wojewodzic, Patryk Wyleżoł, Arkadiusz Zych, Przemysław Żyga.

Opiekunami byli: Janusza Krzyżanowska i Krzysztof Dybczyński.

Podziękowanie
Uczniowie klas sportowych pragną podziękować Pani Dyrektor Lilli Salachnie - Brzozie za umożliwienie wyjazdu na obóz sportowy i za wspaniale spędzony czas, który pozostanie na długo w pamięci.

 

Materiały dostarczyła: Janusza Krzyżanowska

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Komentarze  

 
+2 #1 Gustlik 2013-01-21 00:45
Bardzo fajna inicjatywa ze strony Pani Dyrektor. Mam nadzieję, że aktualni uczniowie klas sportowych docenią to, czego starsi koledzy nie doświadczyli za swoich czasów ;)
 

Damsoft Wędkarstwo-śląsk