Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_01
  • Slajd_03
  • slajd_04
  • slajd_05
  • slajd_06
  • Slajd_02
Reklama

V Jubileuszowy Nocny Turniej Szachowy - wyniki

Email Drukuj

W nocy z piątku na sobotę w SP w Strumieniu rozegrany został V Jubileuszowy Nocny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Strumienia. W uroczystym otwarciu turnieju wzięli udział Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, Dyrektor MGOK w Strumieniu Bogusław Żydek, Dyrektor SP w Strumieniu Beata Greń oraz kierownik turnieju Jan Jałowiczor..

W turnieju wzięło udział 49 szachistek i szachistów z Polski i Czech, którzy między godziną 20.30 a 9.30 rozegrali 11 rund. Zawodnicy spędzili więc nad szachownicami ponad 13 godzin. Nie obyło się bez niespodzianek. Nad ranem (około godz. 4.30) awaria zasilania obejmująca połowę Strumienia przerwała szachowe potyczki na kilkadziesiąt minut. Z pomocą przyszli strażacy z miejscowej OSP, którzy w ekspresowym tempie dostarczyli agregat prądotwórczy oraz maszt oświetleniowy, co pozwoliło kontynuować zawody.


Ostatecznie zwyciężył Piotr MULET z GKS Pniówek-74 Pawłowice Śląskie (8,5 pkt), wyprzedzając Petra VELIČKE reprezentującego Petřvald (8,0 pkt) oraz Krzysztofa BANASIKA z LKS Zarzewie Prudnik (8,0 pkt).

Tradycyjnie po zakończeniu pierwszej części turnieju rozegrano finałowy pojedynek do dwóch zwycięstw pomiędzy zawodnikiem reprezentującym Miasto Petřvald, a zawodnikiem reprezentującym Gminę Strumień. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 dla reprezentanta Petřvaldu i tym samym po 4 latach Puchar dla zwycięskiego miasta powrócił do Czech.

Komplet wyników dostępny jest na stronie:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_963/results.html?l=pl&tb=10_

Niezależny Portal Informacyjny strumien.com jest od samego początku patronem medialnym turnieju.


Foto: Mariusz Gruszka

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk