Jest promesa na samochód dla Zbytkowa!

Na wniosek Gminy Strumień i jednostki OSP Zbytków udało się pozyskać promesę na dofinansowanie zakupu nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbytkowie...

Promesę odebrali z rąk Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego,  Zastępca Burmistrza Strumienia Włodzimierz Cybulski i Prezes OSP Zbytków Marek Omozik.  W akcie przekazania promesy uczestniczył również Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Leszek Suski.

Na wartość samochodu składają się środki z promesy, z budżetu gminy Strumień i środki własne jednostki.

Przyrzeczenia dofinansowania w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach otrzymały 43 jednostki OSP z Województwa Śląskiego,  w tym 6 jednostek OSP z Powiatu Cieszyńskiego. Do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z naszego województwa trafią nowe samochody ratowniczo-gaśnicze o łącznej wartości 30 760 000 zł.

W uroczystości wręczenia promes uczestniczyli również wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, europosłowie, parlamentarzyści z regionu, marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski wraz z wicemarszałkiem Dariuszem Starzyckim oraz śląski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski.

W województwie śląskim funkcjonuje 945 jednostek, w tym 379 w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. W 2018 roku OSP w całej Polsce wyjeżdżały do różnych akcji ponad 140 tysięcy razy. Wspólnie z Państwową Strażą Pożarną ochotnicy współdziałali 109 tysięcy razy.

 Więcej informacji na stronie: Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach fot. A. Karednał

Autor

damiano

Administrator portalu www.strumien.com

Najnowsze ogłoszenia

Wakacyjna praca dla uczni

praca-wakacyjna
Miejscowość: Strumień
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. More details…