Będzie nowe połączenie Pawłowice – Bąków – Pawłowice

Włodarze gminy Pawłowice i gminy Strumień podjęli wspólne działania dotyczące uruchomienia komunikacji autobusowej na trasie Pawłowice – Bąków. Ułatwi ona przede wszystkim dotarcie młodzieży do szkół. Uruchomienie nowego połączenia, obsługiwanego przez busy komunikacji lokalnej gminy Pawłowice, planowane jest na 2 września.

Rozbudowana linia L-5 będzie obejmować w ciągu dnia 6 nowych kursów w kierunku Bąkowa i 5 dotychczasowych kursów w kierunku Strumienia (przystanek Strumień Rynek). Dodatkowy bus będzie wyjeżdżał z Pawłowic i pojedzie między innymi przez Golasowice - ulicą Prusa, ul. Słowackiego i ul. Kochanowskiego oraz przez Jarząbkowice - ul. Piaskową, natomiast w gminie Strumień bus będzie zatrzymywał się na przystankach Bąków Rychułd, Bąków Szkoła i zakończy trasę na przystanku Bąków Centrum (Opel). Zmiana ta zmniejszy przepełnienie dotychczasowych linii komunikacji lokalnej na terenie gminy Pawłowice w godzinach szczytu. Realizacja tego przedsięwzięcia jest możliwa dzięki zawarciu przez obie gminy umowy z Międzygminnym Związkiem Komunikacyjnym w Jastrzębiu Zdroju.

Wstępny rozkład jazdy i trasę przejazdu z nowymi kursami do Bąkowa zamieszczamy w załączniku poniżej. Kursy z Pawłowic do Bąkowa zaplanowano w dni nauki szkolnej na godziny: 05:30, 06:50, 07:10, 14:25, 16:05, 17:45, natomiast kursy z Bąkowa do Pawłowic odbywać się będą o 05:41, 07:01, 07:43, 14:56, 16:36, 18:16. Rozkład ten może ulec jeszcze pewnym zmianom.

Źródło: www.strumien.pl

 

Autor

damiano

Administrator portalu www.strumien.com

Najnowsze ogłoszenia

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. More details…