Nowe zasady bezpieczeństwa: mieszkańcu zapoznaj się!

Drodzy Mieszkańcy Gminy Strumień!

Od dziś obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa.  Bez stosowania się do nich  nie uda nam się ograniczyć łańcucha zakażeń. Przez pozostanie w domu zadbajmy o siebie i jednocześnie okażmy szacunek wszystkim, którzy ryzykują własne życie w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo - właśnie tak możemy ich wesprzeć.

Kryzys dzisiejszych czasów uczy, że zdrowie i samopoczucie innych wpływa również na nas i wspólnie tworzymy jedną całość. W tej trudnej sytuacji pamiętajmy więc o sobie nawzajem.  Na odległość i za pośrednictwem telefonów czy internetu zadbajmy o nasze więzi. Zawsze pamiętajmy, że ignorowaniem zaleceń  narażamy siebie i  naszych bliskich. Gorąco wierzę, że przetrwamy ten czas zjednoczeni i wzmocnieni wzajemną troską oraz empatią.

                                                                                                                                                                                                                                                            Burmistrz Strumienia                                                                                                                                                                                                                                                         Anna Grygierek

 

Od dzisiaj obowiązują nas nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem!

 

Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi.

Obostrzenie nie dotyczy więc:

 

1) dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.

 

2) wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.

 

3) załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

 

Pamiętaj należy, że przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

Całkowity zakaz zgromadzeń. Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Spotykać się można jedynie z najbliższymi.

Nowe zasady bezpieczeństwa w trakcie uroczystości religijnych. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę.

Zmiany w środkach transportu zbiorowego. W autobusie może przebywać tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących, czyli jeżeli jest 70 miejsc, to zajętych może być tylko 35.

Zakłady pracy. Ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich szczególnie ostre zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pracowników, środków dezynfekcji.

Pozostałe ograniczenia nadal obowiązują, w mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej.

Najwięcej informacji o aktualnej sytuacji można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus

Źródło: UM Strumień

Autor

damiano

Administrator portalu www.strumien.com

Najnowsze ogłoszenia

Wakacyjna praca dla uczni

praca-wakacyjna
Miejscowość: Strumień
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. More details…