Nowe komputery dla uczniów!

28 laptopów i 20 komputerów stacjonarnych, niezbędnych do zdalnego nauczania, trafi do szkół z terenu Gminy Strumień. Samorząd przeznaczył na ten cel 120 tysięcy zł, z czego 70 tysięcy zł pozyskał w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła“.

Obowiązek kształcenia na odległość jest ogromnym wyzwaniem dla wszystkich. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów oraz nauczycieli, a jednocześnie w trosce o to, aby każde dziecko miało dostęp do zdalnej edukacji, Gmina Strumień złożyła wniosek w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła“. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, dzięki czemu Gmina Strumień otrzymała grant w wysokości 70 000 zł na zakup sprzętu komputerowego dla szkół. Pierwsze laptopy zakupione z  tych środków już dziś trafiły do Urzędu Miejskiego w Strumieniu. Ponieważ sprzętu komputerowego potrzeba więcej, Gmina Strumień postanowiła przeznaczyć na ten cel także 50 000 zł ze swojego budżetu. W sumie zakupiony zostanie więc sprzęt wraz z oprogramowaniem o wartości 120 000 zł.

Decyzja o zakupie sprzętu komputerowego została podjęta w uzgodnieniu z dyrektorami szkół, na podstawie analizy dotychczasowej współpracy nauczycieli z uczniami w ramach zdalnego nauczania - mówi Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek. I dodaje, że sprzęt komputerowy będzie bezpłatnie użyczany tuż po świętach. Aby go otrzymać należy skontaktować się z dyrekcją szkoły.

-Aktualna sytuacja związana z epidemią koronawirusa wpłynęła na zmianę trybu życia w wielu aspektach, w tym pod względem edukacji, która aktualnie odbywa się w trybie zdalnym. Jest wiele rodzin,  które z różnych przyczyn nie mają komputerów, przez co dzieci nie mogą w pełni korzystać z edukacji. Sprzęt, który udało nam się zakupić, da im taką możliwość. Osoby, które chcą poprawić komfort nauki swoim dzieciom czy wręcz im ją umożliwić, proszę, by kontaktowały się bezpośrednio z dyrekcją szkoły. Jednocześnie dziękuję rodzicom i uczniom oraz kadrze pedagogicznej za ogromny wysiłek, zaangażowanie i zrozumienie wykazywane w obecnej, trudnej sytuacji - mówi Burmistrz Anna Grygierek.

Zakupiony sprzęt trafi do rąk najbardziej potrzebujących uczniów, a po zakończeniu epidemii wróci do szkół.

Źródło: UM Strumień

Autor

damiano

Administrator portalu www.strumien.com

Najnowsze ogłoszenia

Wakacyjna praca dla uczni

praca-wakacyjna
Miejscowość: Strumień
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. More details…