Szkoła w Zabłociu wygrywa nowe laptopy!

W minionym roku zabłocka szkoła wzięła udział w konkursie #OSEWyzwanie. Konkurs zakończył się sukcesem placówki, a uczniowie zyskali nową mobilną pracownię multimedialną. Laptopy już trafiły do szkoły.

Do konkursu #OSEWyzwanie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski.  Konkurs był  adresowany do wszystkich szkół z miejscowości do 50 tysięcy mieszkańców. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród. W województwie śląskim nagrodę otrzymało 69 placówek oświatowych. Warto podkreślić, że zabłocka placówka wygrała jako jedna z siedmiu w powiecie cieszyńskim i jako jedyna w gminie Strumień.

Zadaniem uczestników było przesłanie pracy plastycznej pt. „Smart Szkoła”, wykonanej w dowolnej technice. Dodatkowo warunkiem udziału w konkursie było zgłoszenie szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna.

Przy ocenie pracy plastycznej jury, powołane przez NASK oceniało zgodność pracy z tematyką konkursu, oryginalność ujęcia tematu, poprawność wykonania,  estetykę oraz kompozycję pracy.

Nagroda o łącznej wartości 63 660,00 zł w minionym tygodniu trafiła do szkoły w Zabłociu. Placówka otrzymała 16 laptopów i szafę do przechowywania sprzętu.

Cieszymy się, że praca konkursowa wysłana właśnie z naszej szkoły została wyróżniona na tle innych placówek w całej Polsce. To przede wszystkim zasługa zaangażowania zespołu uczniów, których prace koordynowały P. Wioletta Pinkosz – Pollak i P. Sylwia Grygierczyk. Nowa mobilna pracownia na pewno zostanie w stu procentach wykorzystana – mówi Ewa Homa dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabłociu.

Konkurs zorganizował Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Źródło: UM Strumień

 

Autor

damiano

Administrator portalu www.strumien.com

Najnowsze ogłoszenia

Wakacyjna praca dla uczni

praca-wakacyjna
Miejscowość: Strumień
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. More details…