Zdalna Szkoła + w gminie Strumień

Projekt grantowy “Zdalna szkoła +” złożony w czerwcu przez gminę Strumień przeszedł pozytywnie ocenę i uzyskał dofinansowanie w wysokości 54 900,00 zł bezzwrotnej dotacji przeznaczonej na zakup laptopów dla placówek oświatowych.

 

Jest to kontynuacja poprzedniego programu dofinansowania sprzętu dla uczniów. Tym razem kwota dofinansowania zależna była od liczby rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie gminy i korzystających z gminnego wsparcia.

 

Dzięki dotacji, do uczniów szkół w Bąkowie, Drogomyślu i Pruchnej  trafi łącznie minimum 18 laptopów wraz z oprogramowaniem, które wykorzystywane będą do zdalnych lekcji. W ramach programu większość komputerów otrzymają rodziny wielodzietne z terenu gminy. Sprzęt zostanie rozdysponowany przez dyrekcję szkół w oparciu o przeprowadzoną wcześniej diagnozę sytuacji uczniów. Obecnie trwa procedura wyłaniania firmy dostarczającej laptopy.

 

Zdalne nauczanie to wyzwanie dla nauczycieli, ale przede wszystkim dla uczniów i rodziców. Wiemy, że szczególnie w wielodzietnych rodzinach sprzętu brakuje i to one są w największej potrzebie. Stąd decyzja, że większość laptopów zostanie przeznaczonych właśnie dla takich rodzin. Po zakończeniu epidemii kupione za pieniądze ze "Zdalnej szkoły" i "Zdalnej szkoły +" komputery wrócą do szkół i tam będą wykorzystywane przez uczniów – mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek

 

Do uczniów z gminy Strumień trafiło już wcześniej 28 laptopów i 20 komputerów stacjonarnych o wartości 120 tys. zł. Z czego 70 tysięcy zł pozyskano w pierwszej edycji programu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna Szkoła”, a 50 tysięcy zł samorząd wyłożył z własnego budżetu.  

 

Zakup i dostawa laptopów wraz z oprogramowaniem realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działanie 1.1. „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła + - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. 

Źródło: UM Strumień

Autor

damiano

Administrator portalu www.strumien.com

Najnowsze ogłoszenia

Wakacyjna praca dla uczni

praca-wakacyjna
Miejscowość: Strumień
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. More details…