Projekt "Weź się przytul"

Od kilku tygodni Koło Gospodyń Wiejskich w Zbytkowie realizuje projekt „Weź się przytul - szyjemy pluszaka dla przedszkolaka”. W ramach realizacji zadania wolontariusze i wolontariuszki najpierw biorą udział w warsztatach (kulisy kroju, obszywania, szycia i wykańczania), które dają im podstawy do stworzenia pięknych przytulanek uszytych z sercem.

Warsztaty krawieckie prowadzone są przez wykwalifikowaną krawcową, członkinię zbytkowskiego koła - Halinę Walecką. W spotkaniach warsztatowych uczestniczy ponad 20 osób, są to głównie członkinie koła gospodyń, ale nie brakuje także młodych osób zainteresowanych szyciem, które chciały zobaczyć od podstaw, jak powstaje maskotka. Uszyte pluszaki powędrują do Przedszkola w Zbytkowie, gdzie dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń udekorują i upiększą te sympatyczne Przytulanki, kierując się swoją bogatą wyobraźnią. W ten sposób stworzą niepowtarzalnego i bliskiego sercu przyjaciela, o którego będą się troszczyć, który będzie wywoływał pozytywne emocje, wywoła uczucia empatii i troski o pluszowego przyjaciela.
Koło Gospodyń Wiejskich ze Zbytkowa w realizacji tego projektu wspiera Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu.


Zadanie dofinansowano z programu grantowego „Działaj Lokalnie” 2021. Program „Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej.

Autor

damiano

Administrator portalu www.strumien.com

Najnowsze ogłoszenia

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. More details…