Markéta Kubešová – wernisaż wystawy

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Markéty Kubešovej, który odbędzie się w poniedziałek 25 kwietnia 2022 r. o godzinie 17:00 w Galerii SFart w holu strumieńskiego emgoku (ul. Młyńska 14). Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 13 maja 2022 r. w godzinach 8:00-20:00.

MARKÉTA KUBEŠOVÁ (CZ)
młoda artystka z Czech, studentka Wydział Sztuki Uniwersytetu w Ostrawie

Swoją twórczość postrzegam jako sposób na pośredniczenie w wyrażaniu emocji, odczuć lub nastroju. Moje obrazy są przede wszystkim zmysłowe, zwykle pozbawione fabuły. Raczej skupiam się na dostarczeniu doświadczenia; jak w wierszu. Tematyka moich obrazów jest najczęściej bardzo osobista, są to fragmenty z moich własnych doświadczeń. Powtarzające się wątki to intymność lub dotyk fizyczny. Jako, że temat często jest osobisty, lubię dawać wskazówki, pozostawiając resztę niejasną. To daje przestrzeń dla wyobraźni i własnej interpretacji. Przekazuję sugestię, a resztę pozostawiam widzowi.Jeśli chodzi o formę, to skłaniam się ku abstrakcji w nawiązaniu do bardziej skonkretyzowanych fragmentów obrazu. Wizualnie najważniejszym aspektem obrazu jest dla mnie wrażliwość/delikatność koloru.

Autor

damiano

Administrator portalu www.strumien.com

Najnowsze ogłoszenia

Wakacyjna praca dla uczni

praca-wakacyjna
Miejscowość: Strumień
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. More details…