Z minionych lat

Jeszcze nie umilkły echa zeszłorocznych działań powstańczych, a Macierz Ziemi Cieszyńskiej-Koło w Strumieniu i strumieński emgok już szykują się do realizacji kolejnego projektu:

„Z MINIONYCH LAT - poznawanie i utrwalanie własnej kultury i dziedzictwa historycznego poprzez rejestrację filmową wybranych wątków z życia społeczeństwa Śląska Cieszyńskiego”

Zadanie będzie polegało na rejestracji, organizacji premiery oraz publikacji w Internecie czterech krótkometrażowych filmów przedstawiających wybrane, najbardziej charakterystyczne tradycyjne zwyczaje i obrzędy kultywowane od wielu lat na terenie gminy Strumień i Śląska Cieszyńskiego. Spośród licznych tradycji naszego regionu do rejestracji wybraliśmy szkubaczki, kiszenie kapusty, oczepiny i obrzęd dożynkowy. W przedsięwzięcie zaangażowany będzie m.in. Zespół Regionalny STRUMIEŃ, członkowie Macierzy, operator kamery Joanna Szpak, fotograf Mariusz Gruszka i inni.

Zadanie dofinansowano z budżetu Gminy Strumień w ramach środków na wspieranie realizacji zadań przez organizacje pozarządoweAutor

damiano

Administrator portalu www.strumien.com

Najnowsze ogłoszenia

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. More details…