Letnie Koncerty Popołudniowe

Tego lata w Strumieniu czeka nas prawdziwy muzyczny „miszóng”! Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu zaprasza na cykl Letnich Koncertów Popołudniowych, które odbywają się w każdą niedzielę lipca na zadaszonej scenie plenerowej w strumieńskim parku.

To już kolejna edycja cyklu, podczas którego zagrają starannie wyselekcjonowani wykonawcy, wykonujący muzykę z różnych stron świata. Tym razem znane i cenione w środowisku muzycznym zespoły zaprezentują swoją twórczość w zestawieniu z grupami i chórami lokalnymi, związanymi z gminą Strumień. Co z tego wyniknie? Niezwykły i niepowtarzalny miks, którego doświadczyć będzie można wyłącznie w lipcowe niedziele w strumieńskim parku!

Koncerty odbywają się pod patronatem Burmistrz Strumienia Anny Grygierek, w każdą niedzielę lipca o godzinie 18:00. Wstęp wolny! Wydarzenie odbywa się pod halą namiotową, która chroni zarówno artystów, jak i wykonawców przed deszczem i nadmiernym słońcem.

PROGRAM LETNICH KONCERTÓW POPOŁUDNIOWYCH 2024
W STRUMIEŃSKIM PARKU

niedziela, 7 lipca 2024, godz. 18:00
DIKANDA & CHÓR LUTNIA ZE STRUMIENIA
muzyka Czterech Stron Wschodu (polska, białoruska, bułgarska, macedońska, żydowska, cygańska oraz kurdyjska)

niedziela, 14 lipca 2024. godz. 18.00
ZELENENEBO & CHÓR ŻEŃSKI VOCE VIVA Z DROGOMYŚLA
ukraińsko-polska muzyka autorska inspirowana światem i człowiekiem

niedziela, 21 lipca 2024, godz. 18.00
BARTOSZ SMORĄGIEWICZ ENSAMBLE & FOUR LADIES
muzyka łącząca elementy cygańskiego swingu, walca musette, bossy i bluesa w nowej współczesnej odsłonie

niedziela, 28 lipca 2024, godz. 18.00
MEGITZA & CHÓR NADZIEJA Z DROGOMYŚLA
world music z nowoczesnym brzmieniem jazzu, popu, surf rocka oraz swingu

Koncerty realizowane w ramach zadania „KAJ MY SOM – cykl letnich działań kulturalnych popularyzujących szeroko pojęte dziedzictwo kulturowe z wykorzystaniem tradycyjnych i nowoczesnych metod artystycznego wyrazu”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury. EtnoPolska, edycja 2024.

Autor

damiano

Administrator portalu www.strumien.com

Najnowsze ogłoszenia

Wakacyjna praca dla uczni

praca-wakacyjna
Miejscowość: Strumień
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. More details…