Staromiejska Wiosna 2019

Tradycyjnie już pierwszy weekend czerwca to w Gminie Strumień wielkie świętowanie w związku z organizowaną przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury na strumieńskim Rynku Staromiejską Wiosną. Tradycyjnie również nie możemy być pewni przychylności warunków atmosferycznych. Jednak od zeszłego roku nie stanowi już to problemu dzięki olbrzymiemu namiotowi, który przykryje cały teren wydarzenia wraz ze sceną!

 

Kto wystąpi na scenie SW2019?

Dwa dni Święta Strumienia będą nasycone niezwykłymi wydarzeniami z udziałem wyjątkowych wykonawców. W sobotę będziemy się bawić między innymi przy dźwiękach legendarnych i doskonale znanych utworów zespołu Dżem w wykonaniu Skazanych Na Bluesa i Macieja Lipiny, odtwórcy głównej roli w spektaklu "Skazany na Bluesa", teatralnej adaptacji kultowego filmu opowiadającego losy Ryśka Riedla. Udany sobotni wieczór zapewnią nam również Andrzej i Maja Sikorowscy. Andrzej Sikorowski to lider zespołu Pod Budą. Podczas koncertu na strumieńskim Rynku usłyszymy najbardziej popularne utwory tego zespołu!

W niedzielę światowe hity okraszone dawką dobrego humoru w osobliwych, śląskich aranżacjach zaprezentują popularne Frele. Nie zabraknie również lokalnego akcentu w postaci koncertu strumieńskiej grupy rockowej 8 lat w Tybecie, która po raz pierwszy podczas koncertu plenerowego zaprezentuje w całości materiał z debiutanckiego albumu „Betonu nie spalą”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Lao Che, który zagra między innymi utwory z pokrytej złotem i nagrodzonej Fryderykiem płyty "Wiedza o społeczeństwie".

STAROMIEJSKA WIOSNA 2019

sobota, 1 czerwca 2019

19:00 - Maciej Lipina i Skazani na Bluesa
21:00 - Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem

niedziela, 2 czerwca 2019

18:00 - Frele
20:00 - 8 lat w Tybecie
21:00 - Lao Che

Autor

damiano

Administrator portalu www.strumien.com

Najnowsze ogłoszenia

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. More details…