Wypadek ze skutkiem śmiertelnym w Bąkowie

Wczoraj, w niedzielę 9 lutego 2020 kilka minut po 18 na Drodze Krajowej DK 81w Bąkowie, czyli popularnej „wiślance”, doszło najpierw do kolizji, a później do śmiertelnego wypadku. Apelujemy o ostrożności i rozwagę na drodze! Bezpieczeństwo w największej mierze zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego, czyli nas samych! W sytuacjach, gdy ktoś nie przestrzega zasad bezpieczeństwa, nie bądźmy obojętni, zareagować może każdy!

72-letnia kobieta, która kierowała samochodem marki audi w kierunku Katowic, doprowadziła do kolizji z  samochodem renault, najeżdżając na tył skręcającego w lewo pojazdu. Poszkodowana, która kierowała renaultem dokończyła manewr skrętu i zatrzymała się po przeciwnej stronie jezdni. Kierująca audi kobieta przeszła na drugą stronę jezdni. Kiedy wracała do swojego samochodu, potrącił ją kierujący lexusem 43-letni mieszkaniec Piekar Śląskich. Był trzeźwy. 72-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego zginęła na miejscu. Na miejscu trwały czynności pod nadzorem prokuratury. Ruch odbywał się na jednym pasie.

Bez względu na ustalenia śledztwa w tej sprawie niezmiennie przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 - 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe, może nawet i tej opisywanej powyżej…

Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych  na pieszych, rowerzystów i motocyklistów w terenie zabudowanym, to pamiętajmy, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Szczególnie w okresie zimowym policjanci apelują o zachowanie ostrożności również za kierownicą. Zmieniające się warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok i mokra nawierzchnia, powodują, że kierowcy jeszcze bardziej powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo, a także innych uczestników ruchu. Dlatego apelujemy do wszystkich, zarówno do kierujących, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze. Pamiętajmy również o tym, aby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym. Zmęczenie powoduje, że nasza koncentracja za kierownicą jest znacznie osłabiona, a reakcje opóźnione. Chwila nieuwagi może kosztować zdrowie, a nawet życie.

Źródło: www.cieszyn.slaska.policja.gov.pl

Autor

damiano

Administrator portalu www.strumien.com

Najnowsze ogłoszenia

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. More details…