Modernizacja oświetlenia w Gminie Strumień

Poszukiwanie oszczędności w Gminie Strumień idzie w parze z poprawą bezpieczeństwa, a także ograniczeniem negatywnego wpływu na klimat, czego dowodem będzie wymiana oświetlenia z tradycyjnych opraw sodowych na oprawy LED. Większość środków na tę inwestycję gmina Strumień pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego na lata 2014-2020.

Modernizacji poddanych zostanie 198 opraw oświetleniowych zlokalizowanych na terenie Gminy Strumień. Dokonana zostanie także dobudowa 7 dodatkowych opraw na istniejących słupach energetycznych. Całość zmodernizowanego oświetlenia wyposażona zostanie w indywidualne sterowniki pozwalające na zarządzanie czasem i mocą świecenia każdej z opraw za pomocą centralnej aplikacji sterującej.

- Liczymy, że montaż nowych opraw da Gminie znaczące oszczędności. Obecnie oświetlenie kosztuje nas około 277 tysięcy złotych rocznie - mówi  Burmistrz Strumienia Anna Grygierek. - Poza oszczędnościami, które pozwolą finansować inne ważne zadania, oświetlenie LED przyniesie szereg dodatkowych korzyści, na przykład poprawę widoczności, co bezpośrednio przełoży się na poprawę bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców.

Nowe oświetlenie zyskają ulice: Rynek, Pocztowa, Londzina, 1 Maja, Kościelna, Osiedlowa, Łuczkiewicza, Pawłowicka, Krzywa, Brzuski, Podwale i teren parku w Strumieniu. W Bąkowie - Jasna, Żniwna,  w Drogomyślu – ulice  Klonowa, Konwaliowa, Fiołków, Stokrotek i Storczyków oraz w Zabłociu – Bielska i Długa. 

Koszt zaplanowanej inwestycji wyniesie  467 422 zł, z czego Gmina ze swojego budżetu wyłoży nieco ponad 83 tys. zł. Prace potrwać mają do  końca grudnia, a wykonać ma je gliwicka firma Odeon s.c. R.Starobrat, D.Imiela.

Źródło: UM Strumień

Autor

damiano

Administrator portalu www.strumien.com

Najnowsze ogłoszenia

Wakacyjna praca dla uczni

praca-wakacyjna
Miejscowość: Strumień
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. More details…