„Pędzlem, dłutem i piórem” – antologia Amatorskiej Grupy Twórczej „Strumień”

Amatorska Grupa Twórcza „Strumień” powstała w 1987 roku, a w jej skład wchodzą poeci, literaci, malarze oraz rzeźbiarze z gminy Strumień, ale nie tylko, ponieważ członkami grupy są również mieszkańcy Zaborza, Chybia, Skoczowa i Zebrzydowic.

Celem roboczych spotkań grupy jest wymiana doświadczeń, popularyzowanie amatorskiej twórczości i rozbudzanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych możliwości twórczych każdego z członków. Działalność grupy opiera się również na organizowaniu wieczorków poetyckich oraz wystaw tematycznych, niekoniecznie na terenie gminy Strumień – grupa bowiem ceniona w środowisku artystów, wielokrotnie prezentowała swoją twórczość poza własnym środowiskiem.

Już teraz z twórczością grupy działającej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu możemy się zapoznać sięgając po nową publikację. „Pędzlem Dłutem i Piórem” to antologia twórców AGT „Strumień” aktywnych w latach 2009-2020. Wydawnictwo dostępne jest bezpłatnie w biurze emgoku przy ulicy Młyńskiej 14.

Autor

damiano

Administrator portalu www.strumien.com

Najnowsze ogłoszenia

Wakacyjna praca dla uczni

praca-wakacyjna
Miejscowość: Strumień
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. More details…