Piotr Cieślik z Pruchnej na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski

W dniach 19-21.07.2019 odbyły się 47. Otwarte Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski WPA Grand Prix w Bydgoszczy. Uczestniczyła w nich 11- osobowa ekipa IKS Cieszyn. Już od pierwszego dnia Mistrzostw było wiadomo, że dla cieszyńskich sportowców będą to fenomenalne zawody.

Jako pierwszy worek z medalami otworzył Mirosław Madzia, zdobywając złoto w pchnięciu kulą (gr. F11-13). Dla zawodnika ze Skoczowa rzut dyskiem także nie stanowił problemu i wywalczył tu srebrny krążek. Z kolei podium rzutu dyskiem (gr. F55) należało do naszych- Kamil Fałek i Joachim Krężelok zgarnęli odpowiednio złoty i srebrny medal. Mateusz Czudek zdobył srebro w pchnięciu kulą (F35-38).
 
Później po raz kolejny podium rzutu dyskiem okupowane było zawodnikami IKS Cieszyn- Janusz Rokicki wywalczył złoty, a Damian Kulig brązowy medal. Ci dwaj Panowie nie spoczęli jednak na laurach i w pchnięciu kulą wywalczyli odpowiednio mistrzostwo oraz wicemistrzostwo Polski . Katarzyna Słomka poszła za śladem swoich klubowych kolegów i zdobyła złoto w rzucie maczugą (gr. F32), a w pchnięciu kulą uplasowała się na 10 pozycji (F32-34).
 
W ostatnim dniu zmagań co świętować mieli oszczepnicy- Joachim Krężelok oraz Tomasz Wróbel zostali Mistrzami Polski w swoich grupach startowych (F55 i F56/57)), a Damian Kulig ma brąz w tej konkurencji (gr. F56/57). Trochę mniej szczęścia miał Piotr Cieślik-w rzucie dyskiem, pchnięciu kulą oraz w rzucie oszczepem uplasował się kolejno na 4., 5. i 6. pozycji (gr. F32-34). O podium otarła się także Beata Świderska - Kaleta, zajmując 4. pozycję w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem (gr. F32-34). Nasz najmłodszy sportowiec Kacper Kudyba zajął bardzo dobre drugie miejsce w rzucie dyskiem (gr. F56).
 
W klasyfikacji medalowej IKS Cieszyn zajął 3. miejsce zgarniając w sumie 13 medali (7 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe). Wyprzedziły nas jedynie ekipy dużych miast - Start Gorzów Wielkopolski oraz WZSN Start Wrocław!
 
Tegoroczne Mistrzostwa Polski były wyjątkowe nietylko dla podopiecznych Zbigniewa Gryżbonia, Marty Rokickiej oraz Jarosława Sobczyka, ale również dla polskiej lekkoatletyki osób z niepełnosprawnościami. Stadion im. Krześkowiaka gościł 500 zawodników z 35 krajów z całego świata! Były to pierwsze w historii międzynarodowe zmagania niepełnosprawnych lekkoatletów organizowane na tak dużą skalę w Polsce oraz sprawdzian przed Mistrzostwami Europy odbywającymi się za rok w Bydgoszczy.
Wszystkim zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy! Chcielibyśmy z tego miejsca podziękować Fundacji Sport Twoją Szansą za sfinansowanie przejazdu zawodników na zawody oraz do domu  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fot. Janusz Rokicki/ IKS Cieszyn; Adrian Stykowski, Bartłomiej Syta/ Polski Komitet Paraolimpijski; Grzegorz Kudyba

Autor

damiano

Administrator portalu www.strumien.com

Najnowsze ogłoszenia

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. More details…