Hybryda dla policjantów w Strumieniu

Wczoraj Burmistrz Miasta Strumienia Anna Grygierek oraz Wójt Gminy Chybie Janusz Żydek oficjalnie przekazali do użytkowania policjantom z komisariatu w Strumieniu nowy radiowóz. To hybrydowa Toyota Corolla. Pojazd został zakupiony ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu KWP w Katowicach. To jedna z 54 hybryd, które zasiliły flotę śląskiej Policji.

Podczas spotkania w Komisariacie Policji w Strumieniu I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie mł. insp. Rafał Machaczka oraz Komendant Komisariatu Policji w Strumieniu podinsp. Michał Botorek podziękowali zaproszonym gościom za wsparcie, jakiego samorządy udzielają mundurowym. Podkreślali wzorową współpracę i zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa. Burmistrz Miasta Strumienia Anna Grygierek i Wójt Gminy Chybie Janusz Żydek zgodnie twierdzili, że zakup nowego radiowozu to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców, którego nie sposób wycenić, a jednocześnie, co nie pozostaje bez znaczenia, również ochrona środowiska.  Każda z gmin dofinansowała.

Ten nowoczesny i przyjazny środowisku radiowóz to Toyota Corolla z napędem hybrydowym. Władze samorządowe Strumienia i Chybia przekazały na ten cel po 17 500 zł. Pozostałe środki pochodziły z funduszy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz budżetu KWP w Katowicach. Fundusze te zostały wykorzystane na  na dofinansowanie zakupu Toyoty Corolli z napędem hybrydowym. Pojazd ten na co dzień będzie pomagał w służbie policjantom dbającym o bezpieczeństwo na terenie obu gmin.

 Radiowozy mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa oraz komfort policjantom, którzy będą w nich pełnić codzienną służbę. Do wyposażenia należą m.in. automatyczna skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja oraz kamera cofania. Toyota Corolla kombi warta jest ponad 102 tys. zł brutto, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra. Łączna moc układu hybrydowego, to 122 KM. Spalanie paliwa w tego rodzaju pojazdach (niezależnie od tego, czy auta używa się w mieście, czy na trasie) jest bardzo małe. Emisja CO2 nie przekracza zaś 90 g/km. Wprowadzenie ekologicznych samochodów do floty polskiej policji wpisuje się w ogólnoświatowe trendy dbania o środowisko. Dla przyszłych użytkowników nowo zakupionych pojazdów zaplanowano szkolenia, organizowane przez dostawcę pojazdów z udziałem importera. Obejmować one będą część teoretyczną i praktyczną.

Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie dziękuje za wsparcie wszystkim samorządom, które współfinansowały zakup nowych radiowozów. Pokazuje to, jak ogromną wartość ma bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Radiowozy będą pomagały w codziennej pracy policjantom różnych pionów i służyły poprawie bezpieczeństwa.

Źródło: www.cieszyn.slaska.policja.gov.pl

Autor

damiano

Administrator portalu www.strumien.com

Najnowsze ogłoszenia

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. More details…